czwartek, 24 marca 2011

Japanese Garden Shawl - dziewiarska pomoc dla Japonii w tłumaczeniu

Japanese Garden Shawl to ażurowy wzór chusty trójktątnej zaprojektowany przez Wendy D. Johnson. Autorka zdecydowała się przekazać całą kwotę uzyskaną ze sprzedaży tego projektu do końca kwietnia na pomoc osobom poszkodowanym w ostatnich katastrofach w Japonii. Wzór kosztuje 5 dolarów amerykańskich, czyli niecałe 15 zł. W ciągu pierwszych 24 godzin sprzedaży projektu Wendy otrzymała $1200 (~3430 zł), które dzisiaj przekazała American Red Cross (Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi) jako pierwszą część dedykowanej pomocy. Wzór można zakupić na Ravelry, gdzie powstały już grupy dziewiarek pracujących nad nim wspólnie.

© Wendy D. Johnson

Oczywiście, zachęcam wszystkie dziewiarki do zakupu tego projektu, jako że idea jest naprawdę szczytna, a chusta niewątpliwie piękna. Z pewnym niepokojem jednak chciałabym zaznaczyć, że każda osoba, która chce wykonać ten szal, powinna w całości zapłacić za swoją kopię wzoru - myślę, że na tym przykładzie najlepiej widać, że grupowe kupowanie projektów lub bezpłatne udostępnianie ich na forach czy blogach jest kradzieżą, która wyrządza komuś realną szkodę.
Do tej pory wiele osób kupiło nawet po kilka kopii wzoru tej chusty, aby wysłać je innym w ramach prezentu i zwiększyć dotacje. Jestem przekonana, że i liczne polskie dziewiarki stać zarówno na taki gest, jak i na uczciwość. Dlatego serdecznie polecam Wam inicjatywę Wendy, a osobom, które zakupią ten projekt, oferuję bezpłatne przetłumaczenie go na język polski.

© Wendy D. Johnson

© Wendy D. Johnson
Update
Do dzisiaj, tj. 27 marca, zakupiono kopie Japanese Garden Shawl za ponad $3400, czyli około 10 000 zł.

1 komentarz:

scriptoria pisze...

Idea szczytna, ale na tłumaczenie wzoru też musisz mieć zgodę autorki, prawda? Pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...