poniedziałek, 21 marca 2011

Bachantka gotowa, czyli Annis w drugiej odsłonie

Annis w kolorze wina, z bardzo przyjemnej, choć chyba bardzo akrylowej włóczki, o której pisałam kiedyś tutaj i tutaj. Koty bardzo ją polubiły, więc musi też mieć jakiś naturalny moher lub inne włókno. Bardzo miękka, bardzo wygodna w robocie, aż szkoda, że nie wiem, co za jedna. Wnioskuję, że ma dużo akrylu, bo przy blokowaniu musiałam wspomóc się żelazkiem - bałam się bardzo, pamiętając opłakane rezultaty takiego blokowania mojego pierwszego w życiu swetra (od tamtej pory nie popełniłam żadnego innego). Na szczęście odrobina... no, dobrze - ogrom uwagi i nadmiar ostrożności zaowocowały trwałym zblokowaniem i brakiem uszczerbków na zdrowiu i urodzie szala :). Podczas normalnego blokowania, Bachantka wyglądała tak:

Jak widać, Juno koniecznie chciała być ujęta na zdjęciach ;). Bez niej chusta wygląda tak:

Jak pisałam już gdzieś wcześniej, Bachantka jest chustą na prezent. Już leży spakowana w zaadresowanej kopercie i jutro pójdzie w świat. Ciekawa jestem, czy przyszła właścicielka czegoś się domyśla :).
---
Anust, tutaj znalazłam sposób na sprawdzenie czystości mąki bez lupy. Trochę trwa, ale chyba warto wypróbować, żeby uniknąć niespodzianek ;).

Antosiu, bardzo dziękuję Ci wpis. Pocieszyło mnie to, że może problem rzeczywiście tkwi w mąkach, a nie w tym, że straciłam do tego rękę. Jak tylko będę miała trochę czasu, przeszukam Twoje linki i zacznę znowu kombinować. Brakuje mi pajdy takiego własnego, pachnącego chleba z masłem :).

Malaala, dzięki, chleb spałaszowany, chociaż był taki nijaki, że męczyliśmy go ponad tydzień. Za to nawet po tygodniu był zupełnie zdatny do jedzenia :).

4 komentarze:

Igraszki z włóczką pisze...

śliczna chusta, ale kicia rewelacyjnaaaaaaa :)

anust pisze...

Tia koty tak mają, moja też lubi sie wkrochmalić na blokująca sie chustę, Annis mam w planie:)

tkaitka pisze...

Zaszalałaś dziś kolorami po naszych oczach! Nie dało się ominąć Twego bloga.Czasem wyjątkowo ciekawe kąski zostawiam sobie na potem - a potem się okazuję, ze zapomniałam,ze gdzieś przepadły itp.
Śliczna chusta!

malaala pisze...

Ta kotka odciąga wzrok od chusty !!!Świetny zwierzak!!!A chusta bella bella :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...