sobota, 9 kwietnia 2011

Nowy samochód

Równiótko tydzień temu o tej właśnie godzinie świętowaliśmy zakupienie nowego (używanego) samochodu. Miałam o tym napisać dłuższy post, ale tak mnie ostatnio bawi podejście niektórych naszych znajomych do kwestii mojego udziału w tym zakupie lub w samym posiadaniu, że chyba muszę najpierw otrzeźwieć ze śmiechu. A tymczasem, aby dodatkowo przyprawić sytuację, wstawiam spot naszego nowego nabytku. It made my day!


---

Dziewczyny, dziękuję wam za miłe komentarze odnoście tłumaczeń wzorów estońskich. Od razu zapowiadam, że będzie ich dużo, dużo więcej - z dziewczynami z New Lace - Old Tradition nawiązałyśmy stałą współpracę i już przygotowuję następne przekłady. Mam nadzieję, że dacie znać, kiedy z nich coś wydziergacie! ;)

wiewiórko, dzięki za gorące poparcie. Mam nadzieję, że osobom, które do tej pory popełniały plagiaty z niewiedzy, z lenistwa czy ze zwykłej chytrości, ta broszura rozjaśni w głowach i wypełni w ten sposób lukę, którą nie zajmuje się ani szkoła ani uczelnie wyższe.
No i motywuję Cię do szala estońskiego, motywuję - właśnie też się będę zabierać za mój pierwszy :) W prawym rogu na górze dodałam link do poradnika Dagny o szalach estońskich, tam jest wszystko jasno napisane i narysowane.

malaala, myślę, że uczciwość i samodzielność w pisaniu tekstów jest ważna w każdej dziedzinie, bo bez względu na przedmiot rozprawy, kradzież to kradzież. Ale potrafię zrozumieć bardzo ścisłe wzorowanie się na czyjejś pracy - zrobiłam coś takiego kiedyś, jeszcze w liceum, bo nie miałam zielonego pojęcia ani o tym, gdzie jest granica cytowania, ani o tym, jak sobie poradzić, kiedy czerpię od kogoś jakąś myśl, ale ją po swojemu rozwijam czy zmieniam. O tym się za mało mówi, a już w ogóle się tego nie uczy.
A tak przy okazji - nie cierpię polonistów, którzy piszą tzw. "twórcze" prace ;) To zazwyczaj jest lanie wody w kwiecistym języku zamiast merytorycznej rozprawy. Przez takie osoby poloniści (i humaniści w ogóle) mają bardzo niepochlebną opinię wśród ludzi z innych branż.

anust, dziękuję :)

kachazet, TY JESTEŚ POLONISTKĄ! :D
A teraz do rzeczy: walka z plagiatami jest i będzie trudna, bo ogół akceptuje tego rodzaju cwaniactwo, uważając je za objaw sprytu, a dzieci chłoną to jak gąbki. Tym bardziej życzę Ci powodzenia i będę trzymać kciuki, w końcu kiedyś i pod tym względem się ucywilizujemy.

Beata, Pierdruty - uwierzę, jak zobaczę - druty w dłoń! ;)

3 komentarze:

malaala pisze...

:)świetny filmik gratuluję zakupu.Ja zamierzam się do ponownego podejścia do egzaminów po 4 latach :)Pośmigałabym sobie w końcu sama!!!
Cieszę się,że już nie muszę pisać żadnych prac!!!:)Pozdrwionka

wiewiórka pisze...

Gratuluję zakupu :)

reklama jest ekstra - uśmiałam się :D

AutoMaks pisze...

Ludzie muszą oceniać decyzje innych, a bywa, że ktoś kupi coś, co oni chcieli mieć, to już koniec świata. Używane auto opłaca się bardziej w zakupie, wiadomo - samochód szybko traci na wartości, a nikt nie chce przez 15 lat wozić się tym samym.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...