wtorek, 28 czerwca 2011

Jak kupić wzór na Ravelry? część III - dodajemy środki do konta PayPal

Na Facebooku zapowiedziałam wczoraj, że dziś pojawi się kolejna część kursu, w której będziemy kupować wzór na Ravelry. I jest kolena lekcja, jednak o czym innym. Zorientowałam się bowiem, że zapowiedź była małym falstartem, ponieważ nie wyjaśniłam wam jeszcze, w jaki sposób dodaje się środki do konta PayPal, z którego będziemy płacić za zakupy. Dlatego dzisiaj zajmiemy się doładowaniem tego konta, aby podczas następnej części kursu móc rzeczywiście kupić wybrany wzór :).

Dodajemy środki do konta PayPal:

1. Wchodzimy na stronę www.paypal.pl i logujemy się do naszego konta.
2. Zostajemy przeniesione na stronę główną naszego konta. Tutaj widoczne są wszystkie podstawowe informacje o nim: saldo we wszystkich walutach, w jakich posiadamy tu pieniądze, ostatnie transakcje i inne.Znajdujemy guzik [dodaj środki] i wybieramy opcję [doładuj konto błyskawicznie]. Możesz skorzystać z tej opcji, jeśli konto, z którym powiązałaś swojego PayPala, znajduje się w jednym z poniżej wymienionych banków. Jeśli twoje konto obsługuje bank, którego nie ma na tej liście, przejdź do punku X.

Lista banków obsługujących przelew błyskawiczny
3-A. Dzięki opcji błyskawicznego doładowania konta przelane środki powinny znaleźć się na PayPalu w ciągu kilku minut. Czasem następuje pewne opóźnienie (najdłuższe jakie mi się przydażyło to kilka godzin), ale zazwyczaj pieniądze znajdują się na koncie PayPal po 10 minutach.

Po wybraniu opcji [dodaj środki błyskawicznie] otwiera się następujące okno


W pasku po lewej wybieramy swój bank, a w pasku po lewej wpisujemy kwotę przelewu. Przed zakupami warto przelać kwotę nieco wyższą niż planowany koszt zakupów, ponieważ przy przewalutowaniu ich cena (nieznacznie, ale jednak) wzrośnie. Tutaj bardzo miłym jest fakt, że PayPal ma korzystne kursy walut :)
Zwróćcie uwagę na okienko po prawej stronie - jest w nim kilka bardzo przydatnych linków i jeśli macie dodatkowe pytania na temat usługi błyskawicznego doładowania, odpowiedzi podane w przystępnej formie znajdują się właśnie tam.
Zaznaczamy kwadracik akceptacji warunków usługi i przechodzimy do kolejnego kroku, klikając [dalej].

4-A. Otwiera się przed nami strona z informacjami, które należy koniecznie dokładnie przeczytać - nie jest ich wiele, natomiast są bardzo ważne.

Po przeczytaniu, klikamy dalej.

5-A. Teraz ponownie logujemy się do konta PayPal ze strony, którą mamy przed sobą.


6-A. System PayPal weryfikuje nasze dane i otwiera nam stronę, na której należy je potwierdzić, klikając [dalej].


7-A. Teraz mamy przed sobą stronę z danymi do przelewu. Na wszelki wypadek informacje te są też wysłane na nasz adres email, więc nie musisz ich nigdzie zapisywać.


Po kliknięciu guzika [przelej pieniądze] w nowej karcie zostaje automatycznie otwarta strona logowania do naszego banku. Należy się zalogować na swoje konto bankowe i dokonać przelewu, posługując się danymi podanymi wcześniej przez system - najlepiej skopiuj je i wklej w odpowiednie rubryki. Uwaga: w każdej rubryce należy wkleić TYLKO informacje podane przez system - nie dopisuj żadnych dodatkowych informacji, nawet w okienku "tytuł przelewu". Pamiętaj, że dane podane na powyższym zdjęciu dotyczą tylko przykładowego przelewu - nie przepisuj ich stąd, lecz ze strony z danymi dla twojego przelewu.

3-B. Jeśli twoje konto osobiste, z którym powiązałaś swoje konto na PayPalu znajduje się w banku nie wymienionym na powyższej liście, możesz zasilić swoje konto za pomocą zwykłego przelewu. Aby to zrobić, na stronie głównej swojego konta znajdujesz guzik [dodaj środki], najeżdżasz na niego myszką i wybierasz opcję "Dodaj środki (w kilka dni)".


4-B. Zaloguj się do swojego konta bankowego i wykonaj przelew według instrukcji podanych przez PayPal. Pieniądzę znajdą się na twoim PayPalu w ciągu kilku dni. Pamiętaj, aby w rubryce "tytuł przelewu" wkleić TYLKO identyfikator przelewu - nie dopisuj żadnych dodatkowych informacji, ponieważ mogą zakłócić księgowanie przelewu w systemie PayPal.
8. Po zaksięgowaniu pieniędzy na twoim koncie PayPal system wyśle do ciebie wiadomość z potwierdzeniem przelewu na adres email podany przy rejestracji konta.

---
No, to teraz możecie już doładować swoje konta. Możecie też robić już zakupy we wszystkich sklepach internetowych, które korzystają z płatności za pomocą PayPala, np. e-Bay, zagraniczne pasmanterie itd. Za kilka dni następna część kursu, podczas której nauczycie się kupować konkretny wzór na Ravelry. 
---

Odpowiednik

Violu, to prucie nawet nie było takie przykre, zdarzały się bardziej nieprzyjemne przypadki. Ale wiem, o czym mówisz.
Chyba nie rozumiem, co znaczy, że ta dziewczyna chciała dostać Semele za nic - to znaczy za darmo? O_o No cóż, wiem, że niestety wiele dziewiarek udostępnia koleżankom z forów płatne wzory lub ich tłumaczenia.  Widziałam też na forach takie (hordy) osób, które zbierają się po kilka (-naście, -dziesiąt), aby wspólnie kupić płatny wzór i dzielą pomiędzy siebie koszty. To w sumie śmieszne i żałosne jednocześnie, bo niewygórowana kwota np. 5 dolarów = ok. 14 zł podzielona na tyle osób to jakieś marne grosze, a projektantka zostaje okradziona z równowartości tych 5 dolarów pomnożonych przez liczbę kupujących, a to już konkretne pieniądze są. Nie wiem, jak im nie wstyd...

Elżbieto, tzn. jak się było tu, to co? Chyba mam dzisiaj zamulony mózg, coś mi kiepsko dziś idzie czytanie ze zrozumieniem ;]. U nas deszczowo, ale pozdrawiam równie ciepło.

Agato, też się cieszę ;). A teraz połowa zamierzonego szala jest większa niż tamte 80% ;D.
Potwierdzasz zatem, że asertywność popłaca. Ja wesela nawet lubię... obserwować, to naprawdę ciekawe zjawiska kulturowe. Chociaż wesele mojej siostry ciotecznej to była najlepsza impreza (rodzinna i nierodzinna) na jakiej kiedykolwiek byłam. A i ostanie wesele moich sąsiadów było całkiem udane.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...